Çin'de EVA güneş filmi pazarının durumu

December 30, 2021

hakkında en son şirket haberleri Çin'de EVA güneş filmi pazarının durumu

EVA, bir etilen-vinil asetat kopolimeridir.Polietilen ürünlerle karşılaştırıldığında, EVA moleküler zincirde VA monomeri içerir, böylece kristalleşmesini azaltır, esnekliği, darbe direncini, dolgu uyumluluğunu ve ısıyla yapıştırma performansını artırır.

 

EVA ürünleri ısı yalıtımı, ısı koruma, şok direnci, su tutmama vb. özelliklere sahiptir ve fotovoltaik film, köpürme, kaplama, ambalaj filmi, sıcakta eriyen yapıştırıcı, kablolar ve oyuncaklarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

Çin'de 2020 yılında yaklaşık EVA reçine tüketimi 1.864 milyon ton olup, bunun fotovoltaik malzeme tüketimi yaklaşık 630.000 ton olup, %34'lük bir paya sahiptir ve köpük malzemeleri geçerek en büyük tüketim talebi haline gelmiştir.

 

hakkında en son şirket haberleri Çin'de EVA güneş filmi pazarının durumu  0

 

Fotovoltaik endüstrisinin mevcut yüksek büyümesi son derece kesindir.Ancak, proses teknolojisi, hızlanma döngüsü ve ekonomik hususlar gibi birçok faktör nedeniyle, fotovoltaik endüstri zincirindeki EVA fotovoltaik malzemelerinin arz ve talebi arasındaki uyumsuzluğu iyileştirmek zordur ve bu endüstrinin beklenen yüksek refahı devam edecektir. .